Minden szülő ösztönösen is szeretgeti, babusgatja, simogatja kisbabáját. A szeretetteljes érintés, amit a babamasszázs alkalmazásával kiválóan tudunk segíteni, rengeteg pozitív hatással bír a kisbabára és szüleire egyaránt!
A masszázs olyan kommunikáció, amely szavak nélkül is képes szeretetet, nyugalmat, érzelmeket közvetíteni, és egyes társadalmakban a csecsemőgondozás hagyományának részét is képezi.
Milyen pozitív hatásai vannak a babamasszázsnak?
- A babamasszázs során a szülő könnyebben megtanulja megérteni gyermeke jelzéseit, képes lesz a baba igényeire megfelelően reagálni.
- A babamasszázs sokkal többet jelent a kisbabák számára puszta testi örömnél. Segít megőrizni egészségét, testi-lelki jólétét, ezzel együtt a szülőknek pedig erősíti az önbizalmát, az anyai-apai érzéseit.
- A babamasszázs során az apák kiváló lehetőséget kapnak arra, hogy babájukat masszírozva közelebb kerüljenek gyermekükhöz, ezzel elmélyíthessék a köztük kialakuló kötődést.
- A babamasszázs a fizikálisan kifejtett előnyein keresztül stimulálja a bőrt, a légző keringési rendszert, a nyirokkeringési rendszert, javítja a vérkeringést, az emésztést, segíti az immunrendszer működését, az érzékszervek és az izomrendszer fejlődését.
- Segít a stressz-oldásban, ellazulásban, a feszültségek levezetésében, a fájdalmas emlékek enyhítésében.
- A masszírozott babák nyugodtabbak, éber állapotban aktívabb a figyelmük és érdeklődőbbek. Kevesebbet sírnak, könnyebben alszanak el és alvásuk minősége is javul.
- A babamasszázs „szeretethormon” (természetes oxitocin) termelő hatása által pozitívan befolyásolja a szoptatást.
- A kifejezett hasfájásra való masszázsmozdulatok sokat segítenek a hasfájós babák kellemetlen érzéseinek enyhítésében.
- Örökbefogadás esetén a masszázs segít, hogy a gyermek és örökbefogadó szülei érzelmileg egyre közelebb kerüljenek egymáshoz, hiszen a kötődés bármely életkorban kialakítható!
- Koraszülött, esetleg sérült vagy fokozott igényű kisbaba esetén is segítséget nyújt abban, hogy hamarabb létrejöjjön az egyensúly a kisbabában és az elfogadás a szülő és babája között.
- A gyermek növekedésének megfelelően, a kúszó-mászó, tipegő, és kisgyermekkorban a mozdulatok változtatásával a masszázs tovább folytatható.
- A csecsemőmasszázsnak negatív hatása nincs! 🙂
A tanfolyamon a nemzetközileg elismert Nemzetközi Csecsemőmasszázs Szövetség által akkreditált, itthon a Magyar Gyermekmasszázs szövetség által oktatott módszert adom át, hogy Ti minél hatékonyabban tudjátok masszírozni kisbabátokat!
Hogyan zajlik a babamasszázs tanfolyam?
- Személyesen otthonotokban 30.000 Ft
- Online 20.000 Ft
Barátnőddel várandósak vagytok, vagy kisbabátok van és szeretnétek egyszerre részt venni a tanfolyamon? Kérjetek egyedi árajánlatot!